بنیانگذار فیداکسپو ایران:

فید اکسپو یک رویداد کیفی در کشور است و آنرا نباید با نمایشگاه هایی که غرفه فروشی صرف می کنند مقایسه کرد  / تکنولوژی استفاده ضایعات و زائدات بخش کشاورزی در کارخانجات کشور موجود می‌باشد

 

یکی از اهداف برگزاری همایش و نمایشگاه بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان؛ ارائه راه‌کارهای تولید خوراک باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد که در طول چهار دوره گذشته با برگزاری همایش‌های علمی و کاربردی و همچنین ارائه برترین دستاوردهای نوین خوراک دام، طیور و آبزیان همواره بر آن تأکید داشته‌ایم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ مهدی مسعودی بنیانگذار فید اکسپو گفت: بی‌تردید معرفی دانش و تکنولوژی روز دنیا و انتقال آن به کارخانجات و تولیدکنندگان شیر و گوشت کشور برای دست‌یابی به حداکثر بهره‌وری مورد تأکید برگزارکنندگان فیداکسپو بوده و تمام تلاش خود را جهت این مهم به کار بسته‌ایم.

 

وی افزود: علی‌رغم پیشرفت‌های چشمگیر صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور، هنوز راه طولانی برای استفاده از حداکثر توان تولیدکنندگان خوراک صنعتی پیش رو داریم، به‌طوری‌که بیش از نیمی از توان تولید این کارخانجات در کشور مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. به واسطه تحریم‌های ظالمانه و وجود مشکلات عدیده در تأمین نهاده‌ها، تشویق دامداران، مرغداران و آبزی‌پروران به مصرف خوراک آماده دام به‌منظور ارتقاء و بهره‌وری در استفاده از مواد اولیه بیش‌ازپیش باید مورد توجه قرار گیرد. این مهم می‌تواند در شرایط کنونی کشور بسیار راه گشا باشد، استفاده از ضایعات و زائدات بخش کشاورزی که تکنولوژی آن در کارخانجات کشور موجود می‌باشد نیز یکی از روش‌های تأمین خوراک اقتصادی برای واحدهای پرورشی است که در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شده است.

 

مسعودی ادامه داد: پنجمین دوره فیداکسپو را در سالی پیش رو داریم که کشورمان در جنگ اقتصادی بسر می‌برد. بالا رفتن قیمت جهانی نهاده‌ها، اعمال تحریم‌ها، افزایش قیمت ارز، مشکلات انتقال پول، همچنین خود تحریمی‌ها و سوءاستفاده‌های تعدادی از واردکنندگان نهاده و افزودنی‌ها و … گریبان صنعت را گرفته است. بی‌تردید گذر از این مقطع حساس با همکاری و مشارکت همه دست‌اندرکاران جهت صیانت از صنعت دام و طیور کشور؛ میسر می‌گردد.

 

وی خاطر نشان ساخت: ما به نوبه خود با وجود تمام مشکلات و سنگ‌اندازی‌ها، با افتخار پنجمین نمایشگاه فیداکسپو را برگزار می‌نمایم تا در این برهه زمانی سهم خود را در افزایش بهره‌وری صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور ادا نماییم.

 

قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک اعلام داشت: بر خود لازم می‌دانم از شما عزیزان که همواره همکاری و مشارکت خود را از ما دریغ ننمودید؛ و نیز مدیران و مسئولان بخش دولتی و خصوصی که با حمایت‌های کارشناسانه و همکاری‌های صمیمانه ما را یاری دادند؛ تشکر و قدردانی نمایم.

 

وی در انتها یادآور شد: امید آن دارم که با استعانت از درگاه خداوند متعال و بهره‌گیری از تخصص و توان دست‌اندرکاران صنعت دام، طیور و آبزیان کشور از این مقطع زمانی حساس گذر کرده و از چهل سال تلاش در عرصه دام، طیور و آبزیان کشور پاسداری نماییم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *