ضوابط و مقررات شرکت در همایش بین المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان Iran FeedExpoبا سپاس از مشارکت آن شرکت محترم به منظور شرکت در فید اکسپو، خواهشمند است قبل از تکمیل نمودن فرم مشارکت در فید اکسپو ضوابط و مقررات مندرج در ذیل را به طور کامل مطالعه فرمایید.

مسؤولیت هرگونه اقدام یا ناهماهنگی ناشی از عدم اطلاع از ضوابط و مقررات همایش بین المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان متوجه متقاضی مشارکت بوده و ستاد برگزارکننده از عواقب آن مبرا می‌باشد.

نماینده تام‌الاختیار شرکت مشارکت کننده موظف است معرفی نامه رسمی از طرف شرکت متقاضی را به نام ستاد برگزاری ارایه نماید.

۱- متقاضیان مشارکت در فید اکسپو می‌بایست ۱۰۰% هزینه‌های اجاره غرفه را بر اساس فضای غرفه مورد درخواست و توافق شده با ستاد برگزارکننده پرداخت و رسید آن را ضمیمه فرم مشارکت نموده و تحویل دبیرخانه ستاد برگزاری نمایند.(۹% مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ قرارداد افزوده خواهد شد.)

۲- ثبت نام و رزرو غرفه زمانی قطعی تلقی می‌گردد که درخواست مشارکت متقاضی به تایید ستاد برگزاری رسیده و هزینه‌های مربوطه در مهلت مقرر پرداخت شده و رسید آن به دبیرخانه ستاد برگزاری تحویل شده باشد. به عبارت دیگر صرفاً تکمیل و تحویل فرم مشارکت به تنهایی تا قبل از واریز وجه به منزله ثبت نام نبوده و هیچ تعهدی را برای ستاد برگزارکننده ایجاد نخواهد نمود.

۳- مشارکت در این نمایشگاه تابع مقررات و شرایط عمومی نمایشگاه‌ها، تدوین شده توسط شرکت نمایشگاهی شهرداری تهران خواهد بود.

۴- نظم و ترتیب متقاضیان در انجام به موقع مراحل مختلف ثبت نام اعم از : (تکمیل فرم‌ها به طور دقیق و واریز کامل وجه، تحویل رسید پرداخت و غیره)، در تخصیص مکان مناسب مؤثر خواهد بود.
۵- مطالب مندرج در فرم مشارکت از سوی متقاضی، ملاک اقدامات و تصمیم‌گیری‌های بعدی قرار خواهد گرفت. لذا، توصیه می‌گردد با دقت کافی نسبت به مطالعه و تکمیل آن اقدام گردد.

۶- مشخصات درج شده شرکت کنندگان در کتاب نمایشگاه بر اساس اطلاعات مندرج در فرم مشارکت توسط شخص متقاضی خواهد بود. لذا، کلیه متقاضیان ملزم به ارایه به موقع و صحیح مشخصات کامل شرکت خود در زمان تکمیل فرم مشارکت به منظور گردآوری مجموعه‌ای پربار و مفید به دو زبان فارسی و انگلیسی خواهند بود.

۷- اطلاعات تکمیل شده در فرم مشارکت توسط شرکت کنندگان به همان صورت در کتاب فید اکسپو درج خواهد شد و در صورت وجود هر گونه نقص یا عدم صحت اطلاعات، هیچ گونه مسؤولیتی متوجه ستاد برگزارکننده نخواهد بود و درخواست اعمال هرگونه تغییری در مشخصات ارایه شده در فرم مشارکت با سایر فرم‌ها، تنها با درخواست کتبی از طرف متقاضی و در صورت وجود زمان و امکانات کافی اعمال خواهد شد.

۸- رعایت حجاب و شئونات اسلامی در طول مدت برگزاری فید اکسپو برای کلیه افرادی که در غرفه‌ها حضور خواهند داشت الزامی می‌باشد.

۹- مشارکت کنندگان مجاز به تبلیغ برای کالاهای خود از طریق تبلیغات منفی برای کالاهای مشابه متعلق به سایر شرکت کنندگان یا رقبای تجاری نیستند.

۱۰- استفاده از بلندگو، لوازم صوتی و تصویری و یا هرگونه تجهیزات دیگری که موجبات مزاحمت برای سایر شرکت کنندگان و حاضرین را فراهم آورده و یا باعث مختل شدن نظم سالن و تردد حاضرین گردد، اکیداً ممنوع است و در موارد استثنایی مشارکت کننده با کسب مجوز از ستاد برگزاری و انجام بررسی‌های لازم بلامانع خواهد بود. در ضمن بخش متون تبلیغاتی برای مشارکت کنندگان از طریق رادیو نمایشگاه امکان پذیر خواهد بود.

۱۱- ستاد برگزاری مجاز می‌باشد تا در صورت صلاحدید از هر قسمت غرفه‌ها و همایش و نمایشگاه عکس و یا فیلم تهیه نموده و در انتشارات و برنامه‌های آتی آن ها را مورد استفاده قرار دهد، لذا بدین وسیله مشارکت کنندگان حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نمایند.

۱۲- مشارکت کنندگان مجاز به نصب هیچ گونه شعار، تابلو نوشته بر روی دیوارهای سالن برگزاری مراسم و خارج از غرفه خود بدون هماهنگی ستاد برگزارکننده نمی باشند. و در صورت نیاز به این گونه خدمات طبق مقررات مرکز همایش‌های بوستان گفتگو می‌بایست هزینه های نصب هرگونه تراکت در فضای بیرونی غرفه مورد اجاره را به مرکز نمایشگاه و همایش‌های بوستان گفتگو پرداخت نمایند.

۱۳- انصراف متقاضی بابت مشارکت تا ۴۵ روز پیش از افتتاح فید اکسپو با کسر ۵۰% از کل مبلغ پرداختی مجاز می‌باشد و در صورت انصراف متقاضی در زمان کمتر از ۴۵ روز مانده به افتتاح برنامه فید اکسپو هیچ وجهی از کل مبلغ پرداختی متقاضی مسترد نخواهد شد.

۱۴- در صورت بروز وقاع پیش بینی نشده مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج و مرج، آتش سوزی، تغییر قوانین جاری کشور و …. که منجر به لغو یا تغییر زمان فید اکسپو شود. هیچ گونه مسؤولیتی متوجه ستاد برگزارکننده نبوده و وجود واریزی بابت مشارکت پس از کسر هزینه‌های انجام شده مسترد خواهد شد.

۱۵- مشارکت کنندگان مجاز به واگذاری غرفه خود به دیگران و یا شراکت با سایر متقاضیان نمی‌باشد.

۱۶- هرگونه تصویربرداری در خارج از فضای فید اکسپو ممنوع می‌باشد.

۱۷- غرفه‌های پیش ساخته که توسط مجری احداث می‌شوند، یک روز قبل از آغاز فید اکسپو به غرفه داران تحویل داده خواهد شد و مشارکت کنندگان می‌بایست در فرصت باقی مانده تا افتتاحیه نسبت به آماده سازی غرفه، انجام چیدمان نمونه‌های کالاها و تخلیه اقلام اضافی اقدام نمایند.

۱۸- مشارکت کنندگان متقاضی ساخت غرفه اختصاصی متعهد می باشند تا کلیه ضوابط و مقررات مربوط به غرفه‌سازی اعم از اعمال خسارت به غرفه های هم جوار، فضاهای عمومی، محیط غرفه در زمان غرفه‌سازی و تخلیه، همچنین استفاده از لامپ های کم مصرف و LED و غیره را به طور کامل رعایت نمایند، در غیر این صورت متعهد به جبران کامل خسارات وارده به اشخاص حقیقی و حقوقی خواهند بود.

۱۹- شرکت کنندگانی که مایل هستند رأساً غرفه‌سازی نمایند (غرفه های خودساز) و یا در داخل غرفه از سازه یا تزئینات ویژه استفاده می‌نمایند، پیش از اجرای غرفه‌سازی ملزم به طی مراحل اداری مندرج در «دستورالعمل و تعهد غرفه‌سازی، جمع آوری و تخلیه» و ارایه نقشه های اجرایی جهت اخذ تایید به ستاد برگزاری بوده و همچنین ملزم به پرداخت به موقع سپرده نقدی (فقط به صورت چک بانکی) که مبلغ آن از سوی برگزارکننده تعیین خواهد شد، در وجه ستاد برگزارکننده پرداخت نمایند ، بدیهی است در صورت عدم رعایت ضوابط قید شده در این بند، ستاد برگزارکننده مجاز به وصول چک یاد شده و هزینه کردن مبلغ آن جهت جبران خسارات احتمالی بوده و متقاضی حق هیچ گونه اعتراضی را در این زمینه نخواهند داشت.

  • نقشه های اجرایی غرفه‌سازی و درخواست های کف سازی فقط تا ۲ هفته قبل از برگزاری نمایشگاه توسط ستاد برگزاری دریافت خواهد شد. پس از تاریخ ذکر شده برگزارکننده از پذیرش، بررسی و تایید طرح های اجرایی معذور خواهد بود. در صورت عدم مراجعه پیمانکار غرفه‌سازی شرکت کننده تا روز یاد شده، غرفه شرکت به صورت پیش ساخته توسط برگزارکننده تجهیز خواهد شد و شرکت کننده ملزم به پرداخت هزینه مابه التفاوت خواهد بود.
  • تحویل فضا به شرکت کنندگانی که خود اقدام به غرفه‌سازی می نمایند (غرفه های خود ساز) از تاریخ ۱۳۹۵٫۰۶٫۰۱ به بعد می باشد و انجام عملیات اجرایی باید تا روز ۱۳۹۵٫۰۶٫۰۱ قبل از پلمپ دربها خاتمه یابد و پیمانکار غرفه‌سازی موظف است کلیه وسایل غیرقابل استفاده از قبیل نخاله های ساختمانی، جعبه‌های خالی و … را یک روز قبل از شروع نمایشگاه از محوطه خارج نمایند.
    • برگزارکننده در پذیرش و یا رد صلاحیت اجرایی پیمانکاران غرفه‌ساز مجاز می باشد: در صورت بروز هر گونه خسارتی برای غرفه‌های پیش ساخته، تأسیسات، سالن‌ها و یا فضای باز نمایشگاه شرکت کننده موظف به جبران خسارت وارده خواهد بود. انجام هرگونه تغییرات اضافه در غرفه‌سازی فقط با اخذ تایید برگزارکننده و مستلزم پرداخت هزینه آن می‌باشد.

۲۰- مشارکت کنندگان موظف به اخذ برگه ورود برای کلیه لوازم، ماشین آلات، تجهیزات و کالاهای خود در زمان انتقال به محل همایش و نمایشگاه از ستاد برگزارکننده می باشند. لازم به یادآوری است که در زمان تخلیه، برگه خروج صرفاً برای اقلام دارای برگه ورود صادر خواهد شد، لذا توصیه می‌گردد تا برای تماس اقلام مورد استفاده در غرفه، برگه ورود از ستاد برگزارکننده اخذ گردد.

۲۱- ورود هرگونه جرثقیل و بالابر (لیفتراک) و خودرو (سنگین و سبک، حمل بار و …) از سوی مشارکت کنندگان به داخل سالن های نمایشگاهی متنوع می باشد. در ایام آماده سازی سالن ها، روزهای برگزاری و ایام جمع آوری و خروج کالا ورود و تردد خودروی سواری و هرگونه وسیله نقلیه در محوطه نمایشگاهی اکیداً ممنوع می باشد.

۲۲- ورود وسایل و تجهیزات نمایشگاهی فقط از ساعت ۸ صبح تا ۸ عصر روزهای تجهیز امکان پذیر می‌باشد.

۲۳- کلیه تجهیزات و لوازم نمایشگاهی اعم از: پلات، بنر، استند، میز و صندلی و غیره می‌بایست تا ساعت ۲۴ روز تخلیه از سالن همایش و نمایشگاه خارج گردد. در غیر این صورت به ازای هر ساعت تأخیر مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جریمه دیرکرد در تخلیه برای مشارکت کننده منظور خواهد شد.

۲۴- مشارکت کنندگان موظف به رعایت حریم غرفه خود می‌باشند و مجاز به قرار دادن کالاها، ماشین‌آلات و تجهیزات، لوازم تبلیغاتی اعم از: استند، بنر و غیره در خارج از حریم قانونی غرفه و تجاوز به فضای غرفه‌های دیگر شرکت کنندگان، فضای راهروها و حتی فضاهای خالی و بلااستفاده نبوده و در صورت عدم رعایت موضوعات ذکر شده مشمول جریمه و حتی تعطیلی غرفه از طرف ستاد برگزارکننده خواهد شد.

۲۵- مشارکت کنندگان در صورت نیاز به لوازم و یا تجهیزات مازاد بر موارد تحویل شده با ارایه درخواست و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان دریافت موارد مورد نیاز را از ستاد برگزارکننده خواهند داشت.

۲۶- غرفه داران ملزم به حضور دایمی و فعال در غرفه خود در ساعات برپایی فید اکسپو و پاسخ‌گویی به بازدیدکنندگان می‌باشند.

۲۷- هرگونه ادعا درخصوص وضعیت غرفه‌های واگذار شده تنها تا زمان پایان روز کاری قبل از افتتاحیه مراسم قابل بررسی و رسیدگی بوده و پس از زمان یاد شده امکان آن وجود نخواهد داشت.

۲۸- نگه‌داری و استفاده از هرگونه مواد آتش زا، کپسول گاز، کارتن‌های خالی در غرفه‌ها و محوطه فید اکسپو ممنوع بوده و جبران خسارات احتمالی بر اثر عدم رعایت این موضوع به عهده مشارکت کننده متخلف خواهد بود.

۲۹- با توجه به این که تخصیص برق شب به غرفه‌ها از لحاظ مسایل ایمنی ممکن نمی‌باشد، لذا از شرکت کنندگانی که در داخل غرفه از یخچال استفاده می‌نمایند و یا محصولات فاسد شدنی عرضه می‌دارند، تقاضا می‌گردد از قبل تمهیدات لازم را در این خصوص به عمل آورند. انجام هرگونه تبلیغات محیطی خارج از فضای غرفه های دریافتی منوط به اخذ مجوز از برگزارکننده خواهد بود.

۳۰- انجام هرگونه تبلیغات محیطی در فید اکسپو منوط به هماهنگی قبلی و اخذ مجوز مربوطه از ستاد برگزاری و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود.

۳۱- نمایش موضوعات تبلیغاتی مانند پوستر، بروشور، کاتالوگ، عکس، فیلم، سی‌دی و … مربوط به کالا و خدمات که در آن‌ها از تصاویر مغایر با شعائر اسلامی استفاده شده باشد، در تمامی فضاهای غرفه و محوطه سرپوشیده و محوطه باز فید اکسپو ممنوع می‌باشد و در صورت عدم رعایت این موضوع ستاد برگزارکننده مجاز به جلوگیری از نمایش و حتی جمع آوری آن‌ها خواهد بود.

۳۲- هرگونه توافقی میان مشارکت کننده و ستاد برگزارکننده فقط به صورت مکتوب و امضاء شده معتبر خواهد بود.

۳۳- کلیه مبالغی که می‌بایست مشارکت کنندگان پرداخت کنند از طرف ستاد برگزارکننده به طور رسمی اعلام می‌گردد، لذا هر گونه وجهی که به صورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری فید اکسپو و بدون نظارت ستاد برگزارکننده تحت عناوین مختلفی اعم از کارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر عنوان دیگری در ازاء انجام کاری از مشارکت کنندگان مطالبه شود ارتباطی به ستاد نداشته و مورد تایید نمی‌باشد.

۳۴- در صورتی که به دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات فید اکسپو ستاد برگزارکننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه‌ای باشد، هیچ یک از مبالغ پرداخت شده توسط مشارکت کننده قابل استرداد نبوده و مشارکت کننده متخلف حق هرگونه ادعایی را از خود سلب می‌نماید.

۳۵- زمان تخلیه غرفه‌ها از صبح روز بعد از خاتمه فید اکسپو آغاز شده و مشارکت کنندگان می‌بایست حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت نسبت به تخلیه غرفه و خروج لوازم، ماشین‌آلات، تجهیزات و کالاهایی خود اقدام نمایند.

۳۶- خروج تمامی لوازم، ماشین‌آلات، تجهیزات و کالاهای مشارکت کنندگان از محوطه برگزاری فید اکسپو منوط به اخذ برگه خروج از ستاد برگزارکننده قبل از پایان روز آخر مراسم خواهد بود و بدیهی است که ستاد برگزارکننده برگه خروج را فقط برای اقلامی که مشارکت کننده همگام ورود به محوطه برگزاری فید اکسپو برگه ورود دریافت نموده است صادر خواهد نمود. لذا تأکید می‌گردد تا مشارکت کنندگان در هنگام تحویل گرفتن غرفه‌ها و انجام چیدمان برای تمامی لوازم، ماشین‌آلات، تجهیزات و کالاهای ارزشمند خود از ستاد برگزارکننده برگه ورود اخذ نمایند تا در زمان خروج با مشکل مواجه نگردند.

۳۷- کلیه افراد حاضر در غرفه‌ها از طرف مشارکت کننده، می‌بایست کلیه شرایط و ضوابط اعلامی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی را رعایت نمایند.